Szkoły jazdy Warszawa

Planujesz zdawać prawo jazdy w Warszawie? Poniżej znajdziesz listę 161 szkół jazdy, które prowadzą kursy nauki jazdy w Warszawie. Jeżeli chcesz znaleźć szkołę w innym mieście niż Warszawa, skorzystaj z wyszukiwarki. Innymi miastami, które obejmuje wojewódźtwo mazowieckie, są między innymi: Radzymin, Otwock czy Ostrołęka.

TOMJAR AUTO

ul. Jaworowa 2

Warszawa

Nauka Jazdy "CROSSWORD"

ul. Nowolipki 25B lok. 11

Warszawa

MAX

ul. Jana Olbrachta 23A lok. 15

Warszawa

Auto Szkoła "MAX"

1 Praskiego Pułku 31

Warszawa

"BEMA"

Szeligowska 4 A lok. 23 A

Warszawa

"ADAM" Ośrodek Szkolenia Kierowców

Wojciechowskiego 54 lok. 8

Warszawa

Prawo jazdy Warszawa

Pierwszy egzamin na prawo jazdy w Warszawie, w zakresie kategorii B oraz B1, można zdawać w każdym z Miejsce Egzaminowania: ME Bemowo, ME Radarowa, ME Odlewnicza, ME 4 Oddział Terenowy w Grójcu. Egzamin dla wszystkich pozostałych kategorii można zdawać jedynie w ME Odlewnicza. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej WORD Warszawa.

Nauka jazdy Warszawa

Nauka jazdy w Warszawie przez wielu uznawana jest za niełatwe wyzwanie. Duża liczba mieszkańców, a przez to samochodów, rowerzystów, pieszych, ale również tramwajów i autobusów, mniejszych i większych rond i skrzyżowań, sprawia, że nauka jazdy w Warszawie nie jest prosta, ale na pewno przygotuje przyszłego kierowcę do poruszania się po drogach innych miast z mniejszym stresem. Nauka jazdy odbywa się po takich dzielnicach Warszawy jak: Bemowo, Mokotów, Wola, Ochota, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Praga Północ, Praga Południe, Ursus i innych.

Nauka jazdy w Warszawie, zresztą jak w każdym innym mieście, poprzedzona jest niełatwym zadaniem - wyborem odpowiedniej szkoły jazdy. Wielu przyszłych kierowców w Warszawie wybiera forum jako źródło opinii o szkołach. Dla innych ważny jest ranking zdawalności szkół jazdy Warszawa. Inni jeszcze decyzję o wyborze OSK podejmują pod wpływem ceny prawa jazdy w Warszawie - dla tych przydatnymi serwisami są te, umożliwiające zakupy grupowe (np. Groupon).

Statystyka zdawalności prawa jazdy w Warszawie

W 2015 roku przeprowadzono w Warszawie 78 734 teoretycznych egzaminów i 69 691 egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.

Trzema, najczęściej przeprowadzanymi egzaminami teoretycznymi na prawo jazdy w Warszawie w 2015 roku były takie kategorie, jak: B - 69 699 egzaminów, A - 3 800 egzaminów oraz C - 2 814 egzaminów. Największą zdawalność w 2015 roku w Warszawie (z łączną liczbą egzaminów większą niż 50) odnotowały takie kategorie jak: PT - 72,13%, A - 61,68% oraz A2 - 55,08%. Zdawalność w kategorii B, w zakresie której odbyło się najwięcej egzaminów teoretycznych w Warszawie w 2015 roku, uplasowała się na poziomie 44,46%. Zaplanowano, ale nie przeprowadzono 6 069 egzaminów teoretycznych. Statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy w Warszawie poszczególnych kategorii można odnaleźć na stronie WORD Warszawa.

Największą zdawalność egzaminów praktycznych (których łączna liczba była większa niż 50) odnotowano dla kategorii: PT (83,33%), D (66,37%) oraz B+E (61,71%). Egzamin teoretyczny w zakresie kategorii B, która cieszyła się największym zainteresowaniem wśród kandydatów na kierowców (60 826 egzaminów) zdawało niewiele ponad 3 osoby na 10 (34,77%).