Szkoły jazdy Kraków

Planujesz zdawać prawo jazdy w Krakowie? Poniżej znajdziesz listę 124 szkół jazdy, które prowadzą kursy nauki jazdy w Krakowie. Jeżeli chcesz znaleźć szkołę w innym mieście niż Kraków, skorzystaj z wyszukiwarki.

Prawo jazdy Kraków

Szukając szkoły jazdy w Krakowie możesz wybierać spośród 124 ośrodków, które przygotują Cię do egzaminu na prawo jazdy w tym mieście. Taka liczba szkół jazdy w Krakowie oznacza nie lada wyzwanie dla tych, którzy planują zdobyć wymarzone prawo jazdy. Pomocny może być w tym ranking szkół jazdy w Krakowie oraz opinie na temat szkół jazdy. Dla wielu przyszłych kierowców pomocnym narzędziem w wyborze szkół jazdy jest również forum. Szukając szkoły jazdy w Krakowie, pamiętaj o wyborze takiego ośrodka, który będzie znajdował się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na dojazdy. Szukając szkoły w Krakowie, dokonujesz wyboru lokalizacji spośród osiemnastu dzielnic w tym mieście: szkoły jazdy Nowa Huta, Prądnik Biały czy Bieżanów Prokocim. Wybierając OSK, warto zwrócić uwagę na opinie, jakie wystawili im kursanci, których przygotowywali się do egzaminu na prawo jazdy w Krakowie.

Szkoły jazdy Kraków ranking

Jedną z cennych wskazówek, pomocnych przy wyborze szkoły jazdy, może być ranking szkół jazdy w Krakowie. Można spotkać się z wieloma rodzajami rankingów, ale do tych najbardziej wartościowych można zaliczyć ranking zdawalności egzaminu na prawo jazdy w Krakowie.

W 2015 roku w Krakowie odbyło się 26 552 egzaminów teoretycznych, w tym:

 • kategorie: A, A2, A1, AM - 1 867 egzaminów,
 • kategoria B - 22 236 egzaminów,
 • kategoria B1 - 97 egzaminów,
 • kategoria C - 1 783 egzaminów,
 • kategoria D - 455 egzaminów,
 • PT (pozwolenie tramwajowe) - 114 egzaminów.
Najwyższą zdawalność egzaminu teoretycznego w Krakowie odnotowano dla grupy kategorii: A, A2, A1, AM, na poziomie 54,79%. Najniższą zdawalność dla kategorii B1 - 32,99%. Wynikiem pozytywnym zakończyło się 47,56% spośród wszystkich 26 552 egzaminów teoretycznych we wszystkich kategoriach. W przybliżeniu, co drugi egzamin teoretyczny został zaliczony, tym samym dopuszczając kandydata na kierowcę do egzaminu praktycznego na prawo jazdy.

W 2015 roku w Krakowie odbyło się 28 313 egzaminów praktycznych na prawo jazdy, w tym:

 • kategorie: A, A2, A1, AM - 2 102 egzaminów,
 • kategoria B - 23 692 egzaminów,
 • kategoria B1 - 47 egzaminów,
 • kategoria C - 963 egzaminów,
 • kategoria C - 316 egzaminów,
 • kategoria B+E - 263 egzaminów,
 • kategoria C+E - 857 egzaminów,
 • kategoria D+E - 0 egzaminów,
 • PT (pozwolenie tramwajowe) - 73 egzaminów.
Najwyższą zdawalność egzaminu praktycznego w Krakowie odnotowano dla kategorii B+E - wynikiem pozytywnym zakończyło się 73% wszystkich egzaminów. Najniższą zdawalność egzaminu praktycznego w Krakowie, w 2015 roku, odnotowano dla kategorii B - wynikiem pozytywnym zakończyło się 36,81% spośród wszystkich egzaminów. Średnio, 39,11% spośród wszystkich egzaminów praktycznych, zakończyło się wynikiem pozytywnym, uprawniając tym samym egzaminowaną osobę, do uzyskania prawa jazdy w Krakowie. Niespełna 4 na 10 egzaminów zakończyło się wynikiem pozytywnym. Powyższe dane statystyczne pochodzą ze strony: bip.krakow.pl.

Szkoły jazdy Kraków opinie

Opinie na temat szkół jazdy w Krakowie, mogą być jednym z najbardziej cennych źródeł informacji podczas dokonywania wyboru ośrodka nauki jazdy w tym mieście. Dzięki opiniom możesz dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób kursanci wypowiadają się o danej szkole jazdy, jakie są ich wrażenia i odczucia, co sobie chwalą, a co nie przypadło im do gustu. Dzięki opiniom kursantów szkół jazdy z Krakowa, będziesz mógł również poznać nazwiska instruktorów, którzy przekazali im cenną wiedzę w przystępny sposób. Dowiesz się, którzy instruktorzy nauki jazdy w Krakowie są godni polecenia i dzięki którym przygotujesz się do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w efektywny sposób, przy minimalnym poziomie stresu. Opinie na temat szkół jazdy w Krakowie to pewnego rodzaju test - w tym wypadku, to Ty jesteś egzaminatorem i dokonujesz ostatecznej oceny i wyboru.